Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2015


Neptron Timing

 

 

 

2015-05-02 13:49:15

Resultat

 

Strömmingsloppet 2015

 

 

 

Damer 5 km 5km

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

1

5226

Lisa McRae

Urban Tribes

 

17:43.8

 

3:32

2

5220

Katarina Hörnaeus

Uppsala Löparklubb

 

18:48.5

+1:04.7

3:45

3

5224

Helena Sacrela

IF Mantra Sport

 

20:22.9

+2:39.1

4:04

4

5029

Marina Halldin

NASDAQ

1973

21:05.4

+3:21.6

4:13

5

5241

Jenna Johansson

IF Mantra Sport

 

22:14.2

+4:30.4

4:26

6

5031

Helena Hellgren

Vallentuna FK

1976

23:07.8

+5:24.0

4:37

7

5052

Ylva Nilsson

Åkersberga sportklubb

1997

23:22.9

+5:39.1

4:40

8

5005

Hanele Backlund

Åkersberga

1998

23:53.7

+6:09.9

4:46

9

5012

Annika Bygdén

Rönninge

1971

23:54.1

+6:10.3

4:46

10

5027

Emma Forsmar

 

1980

24:14.0

+6:30.2

4:50

11

5017

Kristin Dillner

 

1987

24:38.2

+6:54.4

4:55

12

5217

Malin Berglund

Nacka

 

24:41.6

+6:57.8

4:56

13

5010

Maud Blind

Rindö

1968

25:41.1

+7:57.4

5:08

14

5222

Charlotte Rydnemalm

Resarö

 

26:12.9

+8:29.1

5:14

15

5026

Annika Fogelström

 

1971

26:33.7

+8:49.9

5:18

16

5035

Catrin Johansson

Vaxholm

1971

26:35.8

+8:52.0

5:19

17

1026

Pia Kronestedt Metz

 

1970

26:40.3

+8:56.5

5:20

18

5024

Eva Ericson

Skarpö Konsult, Vaxholm

1983

26:55.0

+9:11.2

5:22

19

5066

Kristine Saurwein

Vaxholm

1971

26:59.6

+9:15.8

5:23

20

5022

Yasmine Ekman Munir

Resarö

1961

27:06.2

+9:22.4

5:25

21

5057

Anna Nyström

Skarpö Konsult, Vaxholm

1969

27:15.3

+9:31.5

5:27

22

5082

Veronica Zetterlund

Vaxholm

1978

27:19.8

+9:36.0

5:27

23

5032

Mari Hellgren

 

1971

27:36.2

+9:52.5

5:31

24

5053

Ellinor Nilsson Björk

Spårvägen simförening

1993

27:37.8

+9:54.0

5:31

25

5077

Sanna Wahlbom

 

1985

27:45.5

+10:01.7

5:33

26

5008

Liza Berndt

Ytterbyudd SK

 

28:06.3

+10:22.5

5:37

27

5230

Pia Clerté

Vaxholm

 

28:26.2

+10:42.4

5:41

28

5078

Lisa Wallin

Vaxholm

1983

28:35.8

+10:52.0

5:43

29

5246

Monica Laurell

Danderyd

 

28:37.0

+10:53.3

5:43

30

5064

Anna Rösby

Stockholm

1962

28:45.3

+11:01.5

5:45

31

5067

Jenny Sjöberg

 

1978

29:02.7

+11:19.0

5:48

32

5023

Monica Engkvist

Team MoTo

1956

29:09.7

+11:26.0

5:49

33

5034

Charlotte Jacobsson

Vaxholm

1982

29:14.0

+11:30.2

5:50

34

5036

Anja Jussila

Värmdö

1988

29:25.4

+11:41.6

5:53

35

5011

Åsa Broström

 

1972

29:26.3

+11:42.6

5:53

36

5040

Janina Lehtonen

 

1977

29:27.8

+11:44.0

5:53

37

5054

Ingela Nilsson Björk

SÖS IF

1960

29:34.6

+11:50.8

5:54

38

5073

Cecilia Stern

 

1978

29:36.3

+11:52.5

5:55

39

5075

Helena Thunblad

SUB 11-gruppen

1969

29:42.2

+11:58.5

5:56

40

5003

Ariane Andersson

Stockholm

1968

29:58.9

+12:15.1

5:59

41

5065

Camilla Sandy

Hägersten

 

30:00.6

+12:16.9

6:00

42

5041

Helena Levinson

Vaxholm

1970

30:07.5

+12:23.7

6:01

43

5038

Johanna Karnhill

Årsta

1975

30:13.1

+12:29.3

6:02

44

5033

Lena Humbla

Vaxholm

1966

30:13.4

+12:29.6

6:02

45

5015

Malin Diedrichs

 

1982

30:14.6

+12:30.9

6:02

46

5081

Isabella With

Stockholm

1988

30:15.0

+12:31.2

6:02

47

5063

Ann-louise Rosén

Solö

1972

30:23.4

+12:39.7

6:04

48

5042

Ebba Liljeholm

 

1977

30:23.5

+12:39.7

6:04

49

5221

Jessie McMillion

Göteborg

 

30:25.4

+12:41.7

6:05

Sidan 1 av 12

Neptron Timing

 

 

 

2015-05-02 13:49:15

Damer 5 km 5km

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

50

5068

Miranda Sjöberg

 

2001

30:54.2

+13:10.4

6:10

51

5231

Matilda Almex

 

 

31:24.5

+13:40.7

6:16

52

5074

Elisabet Strindlund

Vaxholm

1958

31:33.6

+13:49.9

6:18

53

5080

Marie Wiklund

 

1969

31:38.7

+13:54.9

6:19

54

5016

Jeanette Dierks

Saltsjö-Boo

1967

31:50.5

+14:06.7

6:22

55

5244

Cecilia Arwin

Sollentuna

 

31:58.0

+14:14.2

6:23

56

5050

Johanna Montalvo

 

1977

32:08.5

+14:24.7

6:25

57

5071

Helena Stenberg

Vaxholm

1979

32:29.1

+14:45.4

6:29

58

5227

Ia Yngvesson

Vaxholm

 

32:34.1

+14:50.3

6:30

59

5002

Lisa And

 

1981

32:50.6

+15:06.8

6:34

60

5247

Charlotte Gustafsson

Vaxholm

 

33:03.7

+15:19.9

6:36

61

5076

Malin Tjädervall Green

 

1974

34:13.8

+16:30.0

6:50

62

5007

Maria Bennich

 

1976

34:42.3

+16:58.5

6:56

63

5018

Nina Duvhök

Vaxholm

1962

34:54.3

+17:10.5

6:58

64

5228

Carina Eriksberger

 

 

35:20.5

+17:36.8

7:04

65

5028

Malin Hails

Vaxholm

1974

36:23.7

+18:39.9

7:16

66

5048

Marja-Leena McMillion

Vaxholm

1950

37:18.4

+19:34.7

7:27

67

5055

Ylva Nordenström

 

1972

37:30.3

+19:46.5

7:30

68

5019

Susanne Edén

 

1960

37:37.7

+19:54.0

7:31

69

5009

Elin Berzelius

 

1988

38:00.1

+20:16.4

7:36

70

5058

Sofia Näslund

Vaxholm

1970

38:32.0

+20:48.2

7:42

71

5000

Jenny Ahlbom

Event i Vaxholm:)

1975

38:49.3

+21:05.6

7:45

72

5020

Lena Edholm

 

1980

38:51.1

+21:07.3

7:46

73

5045

Sasikan Malai

 

1977

39:51.6

+22:07.8

7:58

74

5037

Maria Karlsson

Ytterbyudd SK

1973

43:03.6

+25:19.8

8:36

75

5079

Wiveka Vanrillaer

 

1964

47:01.9

+29:18.1

9:24

76

5047

Maarit McMillion

Vallentuna

1968

47:09.3

+29:25.5

9:25

77

5051

Zibban Niklasson

Vaxholm

1948

1:02:58.9

+45:15.1

12:35

F16 5 km 5km

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

1

5085

Cornelia Alm

Täby IS

2000

19:50.8

 

3:58

2

5104

Carolina Larson

Danderyds SK

2002

19:57.7

+0:07.0

3:59

3

5105

Emilia Larson

Danderyds SK

2001

21:19.2

+1:28.4

4:15

4

5102

Kristina Karlöf

Skarpö Gård

2003

22:25.0

+2:34.3

4:29

5

5216

Selma Gumaelius

Waxholms OK

 

22:39.4

+2:48.6

4:31

6

5100

Alva Johnsson

Norrbergsskolan 9B

1999

23:19.2

+3:28.4

4:39

7

5219

Leal Mir

IFK Vaxholm

 

23:41.5

+3:50.7

4:44

8

5106

Amanda Larsson

Norrbergsskolan 9A

1999

24:06.5

+4:15.7

4:49

9

5118

Sara Sundin

Waxholms OK

2001

24:21.0

+4:30.3

4:52

10

5122

Sofi Welin-Berger

Norrbergsskolan 9B

1999

26:18.9

+6:28.1

5:15

11

5238

Lina Niland

Vaxholm

 

26:23.1

+6:32.3

5:16

12

5239

Linnéa Selendy

Vaxholm

 

26:23.7

+6:32.9

5:16

13

5116

Hannah Saurwein

Vaxholm

2002

26:59.7

+7:08.9

5:23

14

5087

Elsa Bergh

Norrbergsskolan 9A

1999

27:23.5

+7:32.7

5:28

15

5121

Clara Ulvsgärd

Norrbergsskolan 9A

1999

27:25.6

+7:34.8

5:29

16

5242

Maja Forsberg

Vaxholm

 

27:49.8

+7:59.1

5:33

17

5110

Vera Linder Blind

Rindö

2002

27:51.3

+8:00.5

5:34

18

5112

Tuva Lindström

Norrbergsskolan 9A

1999

28:57.2

+9:06.4

5:47

19

5123

Klara Wiklund

Norrbergsskolan 9A

1999

29:26.7

+9:35.9

5:53

20

5124

Moa Winge

Norrbergsskolan 9A

1999

29:26.8

+9:36.0

5:53

21

5092

Emilia Ewertz

Norrbergsskolan 9A

1999

29:27.0

+9:36.3

5:53

Sidan 2 av 12

Neptron Timing

 

 

 

2015-05-02 13:49:15

F16 5 km 5km

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

22

5096

Elin Hellman

Vaxholm

2001

29:49.7

+9:58.9

5:57

23

5084

Nora Agger

Norrbergsskolan 9A

1999

29:55.0

+10:04.3

5:59

24

5101

Phoebe Jussil

Norrbergsskolan 9B

1999

30:22.5

+10:31.7

6:04

25

5089

Emelie Boll

Norrbergsskolan 9A

1999

30:33.1

+10:42.4

6:06

26

5093

Ebba Fogelström StafbergeNorrbergsskolan 9C

1999

31:04.7

+11:13.9

6:12

27

5088

Siri Björnsdotter

Norrbergsskolan 9C

1999

31:26.9

+11:36.1

6:17

28

5086

Emma Almer

Norrbergsskolan 9B

1999

31:51.3

+12:00.5

6:22

29

5097

Maja Hellman

Resarö

2000

32:15.1

+12:24.3

6:27

30

5115

Erika Moberg

Norrbergsskolan 9B

1999

32:45.6

+12:54.8

6:33

31

5109

Tova Lindberg

Norrbergsskolan 9C

1999

33:55.6

+14:04.8

6:47

32

5119

Emma Swedérus

 

2001

35:15.7

+15:24.9

7:03

33

5111

Hanna Lindholm

Norrbergsskolan 9B

1999

35:25.8

+15:35.0

7:05

34

5120

Nea Söderblom

Norrbergsskolan 9B

1999

36:07.2

+16:16.4

7:13

35

5091

Tindra Edholm

 

2002

38:47.1

+18:56.3

7:45

36

5090

Rebecca Dyring Bro

Norrbergsskolan 9A

1999

41:26.7

+21:36.0

8:17

37

5108

Emelie Lind

Norrbergsskolan 9A

1999

41:27.5

+21:36.7

8:17

38

5114

Chanoknan Malai

 

2003

42:22.6

+22:31.8

8:28

39

5098

Linn Höglund

Norrbergsskolan 9C

1999

45:19.6

+25:28.8

9:03

40

5117

Alice Sundin

Norrbergsskolan 9C

1999

45:23.0

+25:32.3

9:04

Herrar 5 km 5km

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

1

5223

Anders Herrmann

Uppsala Löparklubb

 

16:43.4

 

3:20

2

5225

Deri Thomas

Club Running Sweden

 

17:35.1

+0:51.8

3:31

3

5137

Jesper Hansson Lagerberg

OK Södertörn

1967

17:53.3

+1:09.9

3:34

4

5133

Svante Frey

 

1974

18:20.3

+1:37.0

3:40

5

5218

Jacob Åkersten

Täby IS

 

19:02.9

+2:19.6

3:48

6

5138

Örjan Hedene

Örby

1968

21:56.0

+5:12.7

4:23

7

5142

Jonas Jönsson

SureBacon

1988

21:59.0

+5:15.7

4:23

8

5134

Mikael Granström

Vaxholm

1974

22:08.5

+5:25.1

4:25

9

5132

Kristofer Forsmar

 

1978

22:44.3

+6:01.0

4:32

10

1117

Lars Karlöf

Skarpö Gård

1970

22:58.5

+6:15.2

4:35

11

5153

Magnus Sjöberg

Täby

1973

23:11.4

+6:28.1

4:38

12

5149

Ola Nilsson

Vaxholm IBF

1965

23:46.5

+7:03.2

4:45

13

5243

Morgan Haag

 

 

24:00.2

+7:16.9

4:48

14

5145

Henrik Levinson

Vaxholm

1968

24:10.6

+7:27.2

4:50

15

5240

Andreas Candelöf

 

 

24:38.1

+7:54.8

4:55

16

5157

Johan Wetterberg

Bromma

1971

25:00.2

+8:16.9

5:00

17

5128

Stig Blind

Johanneshov

1965

25:32.7

+8:49.4

5:06

18

5233

Ulf Hermansson

Tyresö

 

25:50.2

+9:06.9

5:10

19

5143

Johan Kristiansson

IF Waypoint

1959

25:56.6

+9:13.3

5:11

20

1170

Mathias Zetterlund

Event i Vaxholm:)

1992

25:57.7

+9:14.3

5:11

21

5151

Patric Rapola

 

1989

26:01.6

+9:18.2

5:12

22

5131

Thomas Flodberg

Skarpö Konsult, Vaxholm

1982

26:15.9

+9:32.6

5:15

23

5126

Joel Berggren Wall

 

1986

26:18.1

+9:34.8

5:15

24

5129

Pelle Dalhammar

 

1974

26:34.2

+9:50.9

5:18

25

5140

Staffan Jonsson

Värmdövik

1966

27:11.8

+10:28.5

5:26

26

5136

Gustaf Haking

 

1998

27:24.6

+10:41.2

5:28

27

5139

Jonny Ivarsson Paulsson

Vaxholm

1967

27:43.6

+11:00.3

5:32

28

5144

Tommy Lacandler

Team MoTo

1952

29:09.5

+12:26.2

5:49

29

5232

Lars Andersson

IK Akele

 

30:11.9

+13:28.6

6:02

30

5127

Peter Bergkvist

Vaxholm

1966

30:24.5

+13:41.2

6:04

Sidan 3 av 12

Neptron Timing

 

 

 

2015-05-02 13:49:15

Herrar 5 km 5km

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

31

5150

Alexander Peterzen

Norrbergsskolan 9C

1998

30:34.2

+13:50.9

6:06

32

5147

Alan McMillion

Taby

1949

30:43.0

+13:59.7

6:08

33

5154

Sven Sjöberg

 

1966

30:54.5

+14:11.2

6:10

34

5146

Per Linder

Rindö

1968

31:13.6

+14:30.3

6:14

35

5155

Anders Stenberg

Mora

1964

33:56.5

+17:13.2

6:47

36

5156

Boris Vanrillaer

 

 

35:25.7

+18:42.4

7:05

P16 5km 5km

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

1

5170

Oskar Edlund

Täby IS

2002

18:43.5

 

3:44

2

5179

Max Hoppe

Waxholms OK

2001

19:03.9

+0:20.5

3:48

3

5191

Melker Lundström

Åkersberga sportklubb

2001

19:53.4

+1:10.0

3:58

4

5200

Emil Rosic

Norrbergsskolan 9B

1999

20:19.9

+1:36.5

4:03

5

5183

Carl Levinson

Vaxholm

2000

20:55.0

+2:11.5

4:10

6

5195

Albin Oljelund

Norrbergsskolan 9A

1999

20:59.8

+2:16.4

4:11

6

5210

Fredrik Tvinghagen

Norrbergsskolan 9B

1999

20:59.8

+2:16.4

4:11

8

5175

Johan Fochsen

Waxholms OK

2004

22:08.0

+3:24.6

4:25

9

5184

Hampus Lind

Norrbergsskolan 9B

1999

22:12.8

+3:29.4

4:26

10

5235

Vidar Stenqvist

Täby IS

 

22:18.8

+3:35.4

4:27

11

5162

Esaias Backlund

Åkersberga

2001

22:26.7

+3:43.3

4:29

12

5189

Gabriel Lindström

Norrbergsskolan 9B

1999

22:31.4

+3:48.0

4:30

13

5198

Emil Planhem

Vaxholms IBF P01

2001

22:51.2

+4:07.8

4:34

14

5182

Sebastian Kåre

Norrbergsskolan 9A

1999

22:51.6

+4:08.2

4:34

15

5187

Nils Lindell

Trosabygdens OK

2000

22:59.0

+4:15.6

4:35

16

5167

Erik Dahlborn

Norrbergsskolan 9A

1999

23:30.9

+4:47.5

4:42

17

5201

Marcus Ryan

Norrbergsskolan 9C

1999

23:32.2

+4:48.7

4:42

18

5203

Axel Salén

Vaxholm IBF

2000

23:45.7

+5:02.3

4:45

19

5158

Mustafa Abdulrahman

Norrbergsskolan 9B

1999

24:04.0

+5:20.6

4:48

20

5234

Nils Westlund

Trosabygdens OK

 

24:27.3

+5:43.9

4:53

21

530

Marcus Hellman

Vaxholm

2004

24:40.6

+5:57.2

4:56

22

5164

Mathias Berneklint

Norrbergsskolan 9A

1999

24:50.8

+6:07.4

4:58

23

5185

Noel Lindblad Bohman

Norrbergsskolan 9C

1999

24:55.8

+6:12.4

4:59

24

5186

Malte Lindell

Trosabygdens OK

2000

24:55.9

+6:12.4

4:59

25

5206

Måns Söderkvist

Norrbergsskolan 9A

1999

25:04.4

+6:21.0

5:00

26

5237

Alexander Barck

Vaxholms Innebandyförening

 

25:09.6

+6:26.2

5:01

27

5166

Martin Bygdén

Rönninge

2002

25:20.8

+6:37.3

5:04

28

5236

Elvas Ewertzh

IFK Vaxholm

 

25:31.8

+6:48.3

5:06

29

5171

Martin Ek Stapelberg

Norrbergsskolan 9B

1999

25:38.5

+6:55.1

5:07

30

5212

Kalle Vanrillaer

 

2001

25:46.7

+7:03.3

5:09

31

5173

Fredrik Feng

Norrbergsskolan 9B

1999

25:58.6

+7:15.2

5:11

32

5176

Erik Gard

Norrbergsskolan 9B

1999

26:42.8

+7:59.4

5:20

33

5172

Christoffer Ericson

Skarpö Konsult, Vaxholm

2000

26:48.4

+8:05.0

5:21

34

5229

Axel Humblu

 

 

26:55.9

+8:12.5

5:23

35

5165

Edvin Blombäck

Norrbergsskolan 9B

1999

27:33.1

+8:49.7

5:30

36

5177

Eldor Hennermark

 

2002

27:57.9

+9:14.4

5:35

37

5180

Mathias Karlsson

Norrbergsskolan 9C

1999

28:35.3

+9:51.9

5:43

38

5197

Gustav Peterberg

Norrbergsskolan 9A

1999

28:38.4

+9:55.0

5:43

39

5208

Svante Tedborn

 

2002

29:40.0

+10:56.6

5:55

40

5169

Petter Eckerbom

Norrbergsskolan 9A

2000

30:43.4

+12:00.0

6:08

41

5205

Carl-Arne Sundin

Norrbergsskolan 9B

1999

30:43.8

+12:00.4

6:08

42

5207

Anton Söderman

Norrbergsskolan 9C

1999

31:30.1

+12:46.7

6:18

43

5213

Kalle Wiklund

 

2002

31:38.5

+12:55.1

6:19

Sidan 4 av 12

Neptron Timing

 

 

 

2015-05-02 13:49:15

P16 5km 5km

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

44

5181

Adrian Kåre

Norrbergsskolan 9C

1999

35:07.1

+16:23.7

7:01

45

5188

Jakob Lindgren

Norrbergsskolan 9C

1999

35:07.5

+16:24.1

7:01

46

5202

Oscar Rösbäck

Norrbergsskolan 9C

1999

35:12.2

+16:28.7

7:02

47

5196

Hugo Palo

Norrbergsskolan 9C

1999

35:57.6

+17:14.2

7:11

48

5211

Birk Vanrillaer

Norrbergsskolan 9B

1999

36:27.5

+17:44.1

7:17

49

5192

Love Mannbrink

Tynningö IF

2002

38:20.2

+19:36.8

7:40

Damer 10 km 10km

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

1

1038

Lisa Markström

 

1969

40:56.0

 

4:05

2

1031

Charlotte Lewis

Mantra Sport

1979

41:21.9

+0:25.9

4:08

3

1008

Malin Dahlbäck

OK Östeker

1999

45:33.7

+4:37.7

4:33

4

1047

Charlotte Rørdam CarlstedtÖsteråkersmilen

1970

47:07.8

+6:11.8

4:42

5

1028

Jessica Lagerblad Öhrn

Resarö

1975

48:02.4

+7:06.4

4:48

6

1061

Lena Wallén

Resarö

1977

48:46.0

+7:50.0

4:52

7

1068

Ruth Yosef

 

1975

48:50.8

+7:54.8

4:53

8

1051

Monique Stalås Hörnsten

OK Österåker

1969

49:18.2

+8:22.2

4:55

9

1063

Petra Wester

 

1980

50:43.0

+9:47.0

5:04

10

1190

Matilda Johnsson

Upplands Väsby

 

50:58.7

+10:02.7

5:05

11

1052

Louise Strandberg

 

1988

51:02.5

+10:06.5

5:06

12

1001

Caroline André

 

1981

51:38.4

+10:42.4

5:09

13

1037

Petra Lynes

 

1967

51:38.8

+10:42.8

5:09

14

1180

Anita Falkenek

Vaxholm

 

51:39.5

+10:43.5

5:09

15

1064

Caroline Wetterberg

Bromma

1972

52:25.3

+11:29.3

5:14

16

1017

Karin Hallsten

OK Ravinen

1972

52:57.8

+12:01.8

5:17

17

1020

Greta Hjelte Berndolf

Rindö Hamn

1977

53:05.0

+12:09.0

5:18

18

1012

Pia Eklund

Vaxholm

1976

54:01.1

+13:05.1

5:24

19

1041

Åsa Norman

Ytterbyudd SK

1977

54:38.7

+13:42.7

5:27

20

1011

Lena Edström

Vaxholm

1976

54:54.9

+13:58.9

5:29

21

1053

Caroline Strömblad

 

1978

55:27.2

+14:31.2

5:32

22

1010

Sofie Dierks

Saltsjö-Boo

1992

55:28.1

+14:32.1

5:32

23

1191

Åsa Westlund

Trosabygdens OK

 

55:45.0

+14:49.0

5:34

24

1030

Taina Lehtonen

Vallentuna

1965

55:54.4

+14:58.4

5:35

25

1015

Karin Engman

 

1983

56:24.5

+15:28.5

5:38

26

1059

Christiane Dolva Törnberg Vaxholm

1983

56:37.0

+15:41.0

5:39

27

1006

Tina Bäcklund

Värmdö IF

1977

56:38.5

+15:42.5

5:39

28

1050

Petra Sporrong

 

1967

56:57.6

+16:01.6

5:41

29

1000

Malin Andersson

Flens FS

1990

57:16.8

+16:20.8

5:43

30

1049

Josefin Sjöstedt Berggren

Rydbo Saltsjöbad

1977

57:22.3

+16:26.3

5:44

31

1025

Åsa Järbin

Värmdö

1968

57:29.1

+16:33.1

5:44

32

1066

Hanna Wramdemark

 

1978

57:37.3

+16:41.3

5:45

33

1062

Annika Vangstad

Urbanity Runners

1973

57:50.1

+16:54.1

5:47

34

1048

Maria Sidén

 

1976

58:05.7

+17:09.7

5:48

35

1033

Lisa Lindqvist

Värmdö

1984

58:06.5

+17:10.5

5:48

36

1042

Anna Nyqvist

 

1975

58:11.6

+17:15.6

5:49

37

1009

Sara Dierks

Saltsjö-Boo

1996

58:14.7

+17:18.7

5:49

38

1034

Amanda Ljungqvist

Uppsala Löparklubb

1995

58:42.9

+17:46.9

5:52

39

1019

Mia Henriksson

Mickes Gräv

1966

58:45.2

+17:49.2

5:52

40

1055

Susanne Svensk Carlsson

 

1971

58:49.1

+17:53.1

5:52

41

1045

Annelie Roslund

Talltitans IOK

1975

58:51.7

+17:55.7

5:53

42

1007

Elin Börjesson

Vaxholm

1991

58:54.3

+17:58.3

5:53

43

1016

Mathilda Eriksson

Vaxholm

1983

58:54.4

+17:58.4

5:53

Sidan 5 av 12

Neptron Timing

 

 

 

2015-05-02 13:49:15

Damer 10 km 10km

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

44

1039

Cecilia Mauritzon

 

1965

58:59.1

+18:03.1

5:53

45

1046

Isabella Rönne-Petersen

Tyresö

1992

59:36.9

+18:40.9

5:57

46

1018

Sofia Hellman

Resarö

1972

59:57.0

+19:01.0

5:59

47

1181

Anna Gunnarsson

 

 

1:00:00.5

+19:04.5

6:00

48

1056

Moa Svensson

 

1991

1:00:06.4

+19:10.4

6:00

49

1014

Sara Ellsäter

 

1974

1:00:50.7

+19:54.7

6:05

50

1024

Petra Johansson

Värmdö IF

1977

1:00:51.8

+19:55.8

6:05

51

1060

Maria Wallander Halen

Vaxholm

1977

1:01:59.9

+21:03.9

6:11

52

1032

Eva Lindell

Trosabygdens OK

1968

1:02:25.5

+21:29.5

6:14

53

1069

Mia Åslander

 

1977

1:02:30.5

+21:34.5

6:15

54

1023

Maria Johansson

Vaxholm

1965

1:03:21.2

+22:25.2

6:20

55

1187

Marika Brandt Brune

Vaxholm

 

1:03:49.3

+22:53.3

6:22

56

1044

Birgitta Rehnberg

Vallentuna

1962

1:07:08.9

+26:12.9

6:42

57

1013

Elin Ekman

Sollentuna

1993

1:09:42.8

+28:46.8

6:58

58

1005

Pia Brisenfeldt

Höganäs

1968

1:09:56.1

+29:00.1

6:59

59

1035

Ann Lod'en

Waxholm

1972

1:10:13.1

+29:17.1

7:01

60

1029

Heini Lehtonen

Finland

1968

1:10:25.0

+29:29.0

7:02

61

1003

Carin Bergström

 

1943

1:11:21.1

+30:25.1

7:08

62

1067

Haidie Wård

Åkersberga

1969

1:12:59.2

+32:03.2

7:17

63

1043

Claudia Quas

Resarö

1970

1:13:22.1

+32:26.1

7:20

64

1058

Ulrika Thorildsson

Resarö

1968

1:22:21.0

+41:25.0

8:14

65

1040

Hilde Nordhagen

Resarö

1964

1:22:29.7

+41:33.7

8:14

 

1036

Lisa Lundin

Rindö Hamn

1978

DNF

 

 

Herrar 10 km 10km

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

1

1201

Patrik Eklund

FK Studenterna

 

35:33.5

 

3:33

2

1075

Filip Artursson

Hässelby SK

 

36:46.2

+1:12.7

3:40

3

1127

Frans Lundin

Rindö Hamn

1978

38:02.0

+2:28.6

3:48

4

1130

Paul Lynes

Spånga

1969

38:30.0

+2:56.6

3:51

5

1132

Andrew Maier

Åkersberga

1977

38:55.1

+3:21.6

3:53

6

1151

Fredrik Stenbeck

OK Österåker

1999

39:45.0

+4:11.6

3:58

7

1182

Fredrik Lindström

Waxholms OK

 

39:53.3

+4:19.9

3:59

8

1106

Daniel Granquist

Stockholm

1985

40:21.6

+4:48.2

4:02

9

1160

Jakob Wallin

Kastellet

 

40:38.7

+5:05.2

4:03

10

1192

Lucas Odecc

 

 

41:14.4

+5:40.9

4:07

11

1186

Micke Nilsson

 

 

42:19.3

+6:45.8

4:13

12

1203

Niklas Brådenmark

 

 

42:37.3

+7:03.8

4:15

13

1168

Per-Eric Wård

Trimble IF Åkersberga

1966

42:55.7

+7:22.3

4:17

14

1163

Peter Widenberg

Saléns IF

1985

42:57.0

+7:23.6

4:17

15

1198

Sebastian Sandahl

Vallentuna

 

43:12.3

+7:38.9

4:19

16

1158

Johan Dolva Törnberg

Vaxholm

1977

43:16.5

+7:43.0

4:19

17

1073

Morgan Arneland

 

1985

43:37.6

+8:04.1

4:21

18

1113

Per Hugosson Hagdahl

Åkersberga

1972

44:29.0

+8:55.5

4:26

19

1184

Daniel Måhl

Skanör

 

44:40.0

+9:06.5

4:27

20

1145

Fredrik Palm

Åkersberga sportklubb

1971

44:43.7

+9:10.3

4:28

21

1102

Fabian Fischer

Skarpö

1968

44:45.0

+9:11.6

4:28

22

1119

Henri Kudjoi

Vaxholm

1977

45:01.3

+9:27.8

4:30

23

1189

Gustaf Nyström

 

 

45:33.5

+10:00.0

4:33

24

1196

Marcus Enetjärn

Resarö

 

45:39.0

+10:05.6

4:33

25

1135

Sean McInerney

Vaxholm

1973

45:48.3

+10:14.8

4:34

26

1129

Joakim Lyder

Åkersberga BK

1976

45:54.9

+10:21.4

4:35

Sidan 6 av 12

Neptron Timing

 

 

 

2015-05-02 13:49:15

Herrar 10 km 10km

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

27

1118

Harri Keskitalo

Åkersberga Spring

1975

45:56.7

+10:23.3

4:35

28

1104

Magnus Frank

Vaxholm

1975

45:58.8

+10:25.4

4:35

29

1194

Henrik Dikvall

Waxholms OK

 

46:02.2

+10:28.7

4:36

30

1155

Måns Telander

Resa

1974

46:07.5

+10:34.0

4:36

31

1095

Mats Ekdahl

Ytterbyudd SK

1971

46:10.3

+10:36.8

4:37

32

1150

Göran Sjöblom

Talltitans IOK

1973

46:12.4

+10:38.9

4:37

33

1149

Ludwig Saverstam

Roslagens IF

1985

46:21.9

+10:48.5

4:38

34

1142

Zugic Ogi

 

 

46:45.2

+11:11.7

4:40

35

1146

Joakim Perani

Östekersmilen

1972

46:47.6

+11:14.1

4:40

36

1153

Grzegorz Szostek

 

1973

47:17.8

+11:44.3

4:43

37

1133

Piotr Makula

Österåkersmilen

1979

47:47.5

+12:14.1

4:46

38

1074

Peter Aronsson

Åkersberga sportklubb

1968

48:02.3

+12:28.9

4:48

39

1103

Carlo Flora

 

1956

48:03.1

+12:29.7

4:48

40

1144

Calle Ottander

Kullö Runners

1976

48:17.6

+12:44.1

4:49

41

1162

Oscar Westerlund

Vallentuna

1981

48:53.5

+13:20.0

4:53

42

1147

Christofer Persson

Sollentuna

1984

48:55.5

+13:22.0

4:53

43

1089

Stefan Carlsson

 

1974

49:05.5

+13:32.0

4:54

44

1124

Michael Lindholm

Sollentuna

1970

49:07.0

+13:33.5

4:54

45

1197

Hans Blomberg

Vaxholms Stad

 

49:12.0

+13:38.6

4:55

46

1141

Roland Norell

Söders Orientering - Tyresö

1957

49:15.2

+13:41.7

4:55

47

1097

Jonas Eklund

Vallentuna-Össeby OL

1968

49:23.1

+13:49.7

4:56

48

1202

Mikael Uppling

Järfälla

 

49:26.4

+13:52.9

4:56

49

1156

Matts Tenland

Tenland Design AB

1982

49:47.5

+14:14.1

4:58

50

1107

Oskar Gunnarsson

Kungsängen

1977

50:07.7

+14:34.2

5:00

51

1109

Jimmy Gustafsson

Lasse Runners

1976

50:07.8

+14:34.3

5:00

52

1165

Pelle Winqvist

 

1972

50:15.4

+14:42.0

5:01

53

1086

Lars Bredelius

SUB 11-gruppen

 

50:17.2

+14:43.8

5:01

54

1123

Niklas Lindevall

Event i Vaxholm:)

1978

50:53.2

+15:19.8

5:05

55

1134

David McInerney

Stockholm

1970

50:56.5

+15:23.1

5:05

56

1138

Christer Nilsson

Åkersberga sportklubb

 

51:05.7

+15:32.3

5:06

57

1169

Sebasthian Wård

Åkersberga

1992

51:21.6

+15:48.1

5:08

58

1188

Thomas Brune

Vaxholm

 

51:29.8

+15:56.3

5:08

59

1084

Peter Borgfors

Vaxholm

 

52:00.2

+16:26.8

5:12

60

1077

Martin Berggren

Rydbo Saltsjöbad

1976

52:16.2

+16:42.8

5:13

61

1115

Patrik Johansson

Åkersberga

1973

52:27.7

+16:54.2

5:14

62

1092

Anders Edén

AIK

1978

52:56.5

+17:23.0

5:17

63

1122

Lars Liljeholm

 

1974

53:07.8

+17:34.3

5:18

64

1204

Anton Norell

 

 

53:18.2

+17:44.7

5:19

65

1111

Måns Hellman

Resa

1972

53:36.4

+18:03.0

5:21

66

1072

Joakim Arkmo

GE HealthAhead

1968

53:37.5

+18:04.0

5:21

67

1108

Stefan Gustafson

Brottby

1961

54:08.0

+18:34.5

5:24

68

1148

Erik Saverstam

ÅKERSBERGA

1975

54:21.0

+18:47.6

5:26

69

1120

Jonas L Zetterlund

Vaxholm

1972

54:26.7

+18:53.3

5:26

70

1094

Oscar Edin

Vaxholm

1974

54:44.8

+19:11.3

5:28

71

1195

Tom Hammar

Vaxholm

 

54:59.6

+19:26.2

5:29

72

1088

Anders Carlsson

 

1963

55:01.0

+19:27.6

5:30

73

1100

Mats Eriksson

Vaxholm

1958

55:05.4

+19:31.9

5:30

74

1085

Mats Borin

 

1971

55:16.3

+19:42.8

5:31

75

1193

Patrik Håkansson

Vaxholm

 

55:19.5

+19:46.0

5:31

76

1137

Martin Naess

SOLLENTUNA

1988

55:33.2

+19:59.7

5:33

77

1183

Johan Sixtensson

Danderyd

 

56:48.1

+21:14.6

5:40

Sidan 7 av 12

Neptron Timing

 

 

 

2015-05-02 13:49:15

Herrar 10 km 10km

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

78

1110

Jack Haking

Ingarö IF

1996

57:08.2

+21:34.8

5:42

79

1140

Boris Nordenström

 

1968

57:41.9

+22:08.4

5:46

80

1082

Johan Bohlin

Vallentuna

1984

57:45.0

+22:11.5

5:46

81

1157

Mathias Thunblad

SUB 11-gruppen

1974

58:19.8

+22:46.3

5:49

82

1126

Anders Ljungqvist

Uppsala Löparklubb

1959

58:47.1

+23:13.7

5:52

83

1159

Tommy Wallentin

vallentuna Fk

1945

58:54.8

+23:21.3

5:53

84

1087

John Börjesson

Vaxholms Roddförening

1967

59:05.7

+23:32.2

5:54

85

1091

Fredrik Dierks

Saltsjö-boo

1962

1:00:22.4

+24:48.9

6:02

86

1139

Tore Nilsson

Vaxholm

1948

1:00:30.5

+24:57.0

6:03

87

1093

Erik Edén

Waxholms OK

1994

1:02:19.5

+26:46.1

6:13

88

1099

Sverker Elmarsson

BK Sankt Erik

1968

1:02:50.0

+27:16.6

6:17

89

1076

Anders Berg

 

1964

1:02:56.3

+27:22.9

6:17

90

1081

Tony Bergman

Vaxholm

1972

1:03:01.3

+27:27.8

6:18

91

1090

Conny Cårebo

vallentuna Fk

1957

1:03:51.4

+28:18.0

6:23

92

1125

Nicklas Lindquist

Lidingö

1976

1:05:06.5

+29:33.0

6:30

93

1078

Mats Berglund

Luleå

1952

1:06:36.9

+31:03.4

6:39

94

1079

Olle Berglund

Stockholm

1985

1:06:37.0

+31:03.5

6:39

95

1096

Rickard Ekholm

Värmdö

1977

1:09:27.0

+33:53.6

6:56

96

1112

Magnus Hellström

Vaxholm

1961

1:11:17.0

+35:43.6

7:07

97

1161

Robert Vangstad

Urbanity Runners

1971

1:18:23.2

+42:49.7

7:50

98

1071

Henrik Andersson

Lasse Runners

1976

1:25:14.4

+49:40.9

8:31

P16 10 km 10km

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

1

1178

Erik Thomelius

Norrbergsskolan 9B

1999

40:43.6

 

4:04

2

1175

Kasper Magnusson

Vaxholm

2003

44:36.9

+3:53.3

4:27

3

1173

Malcolm Cederbaum

Vaxholm

2003

48:15.8

+7:32.2

4:49

4

5209

Hugo Thim

Vaxholm

2003

49:21.8

+8:38.3

4:56

5

1185

Thor Henriksson

Mickes Gräv

 

53:12.7

+12:29.1

5:19

6

1171

Melvin Borin

 

2003

53:33.3

+12:49.7

5:21

7

521

Joshua Adolfsson

IFK vaxholm

2003

55:37.4

+14:53.8

5:33

8

1177

Axel Ottander

 

2003

56:20.0

+15:36.5

5:38

9

529

Theo Grambo

IFK Vaxholm

2003

1:00:47.5

+20:03.9

6:04

10

1174

Matteus Johansson

VAXHOLM

2003

1:00:47.9

+20:04.3

6:04

11

1172

Ludvig Brisenfeldt

Höganäs

2002

1:09:53.1

+29:09.5

6:59

 

1176

Tobias Olofsson

Team Olofsson

1999

DNF

 

 

P8 1840m

 

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

1

209

Malve Furuby Manitski

 

2007

3:48.8

 

2:04

2

236

Emil Söderberg

Täby

2007

3:51.1

+0:02.3

2:05

3

246

Alfred Gunnarsson

 

 

3:54.3

+0:05.5

2:07

4

213

Alexander Halldin

Waxholms OK

2007

3:56.9

+0:08.1

2:08

5

229

Simon Pelagalli

 

2007

4:01.0

+0:12.2

2:10

6

241

Felix Wetterberg

Bromma

2007

4:03.4

+0:14.6

2:12

7

208

Petter Fochsen

Waxholms Ok

2007

4:03.5

+0:14.7

2:12

8

237

Axel Thim

Vaxholm

2007

4:08.0

+0:19.2

2:14

9

233

Bruno Stein

 

2007

4:08.2

+0:19.4

2:14

10

223

Joakim Metz

 

2007

4:10.4

+0:21.6

2:16

11

228

Alvar Olofsson

Vaxholm

2008

4:10.8

+0:22.0

2:16

12

243

Tore Wikström

Vallentuna

 

4:12.2

+0:23.4

2:17

13

238

Liam Uttergård

 

2007

4:18.0

+0:29.2

2:20

Sidan 8 av 12

Neptron Timing

 

 

 

2015-05-02 13:49:15

P8 1840m

 

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

14

248

Aldor Lundgren

Vaxholm

 

4:19.8

+0:31.0

2:21

15

245

Gustav Psilander

 

 

4:23.3

+0:34.5

2:23

16

254

Gabriel Lekberg Melz

Vaxholm

 

4:30.7

+0:41.9

2:27

17

222

Melvin McMillion

Vallentuna

2007

4:31.1

+0:42.3

2:27

18

250

Noel Dupuy

 

 

4:31.7

+0:42.9

2:27

19

240

Sondre Wallenius

Vaxholm

2007

4:34.5

+0:45.7

2:29

20

255

Linus Wedin

 

 

4:35.1

+0:46.3

2:29

21

235

Rickard Sturk

Waxholms OK

2007

4:35.3

+0:46.5

2:29

22

217

Sam Kusuki de Oliveira

 

2008

4:36.2

+0:47.4

2:30

23

227

Filip Näslund

Vaxholm

2007

4:37.4

+0:48.6

2:30

24

251

Oskar Lundsten

Resarö

 

4:38.4

+0:49.6

2:31

25

212

Carl Halen

Vaxholm

2007

4:39.4

+0:50.6

2:31

26

215

Anton Hellgren

Vallentuna FK

2007

4:40.8

+0:52.0

2:32

27

226

Lukas Norrby

Vaxholm

2007

4:44.6

+0:55.8

2:34

28

234

Max Stern

 

2008

4:44.9

+0:56.1

2:34

29

232

Tom Sjöberg

Vaxholm

2007

4:46.4

+0:57.6

2:35

30

220

Zeb Lindevall

Event i Vaxholm:)

2008

4:47.2

+0:58.4

2:36

31

242

Oliver Zetterlund

Event i Vaxholm:)

2008

4:48.3

+0:59.5

2:36

32

249

Noa Mannbrinkk

Tynningö IF

 

4:49.1

+1:00.3

2:37

33

210

Moltas Gollungberg

Vaxholm

2008

4:59.0

+1:10.2

2:42

34

231

Wilhelm Sidén

 

2007

4:59.8

+1:11.0

2:42

35

218

Markus Laaksonen

Vaxholm

2007

5:07.3

+1:18.5

2:46

36

206

Anton Engelbrekt

Vaxholm

2009

5:11.6

+1:22.8

2:49

37

219

Emil Lind

Vaxholm

2008

5:12.6

+1:23.8

2:49

38

239

Charlie Wahlbom

 

2008

5:13.0

+1:24.2

2:50

39

244

Vidar Thunblad

Vaxholm

 

5:13.6

+1:24.8

2:50

40

207

Mio Fischer

Skarpö

2008

5:14.4

+1:25.6

2:50

41

253

Tage Sander

Vaxholm

 

5:16.9

+1:28.1

2:52

42

201

Vincent Barkman

Vaxholm

2008

5:37.5

+1:48.7

3:03

43

202

Isak Broström Gustavsson

 

2008

5:39.1

+1:50.3

3:04

44

203

William Dannemann

Vaxholm

2008

5:42.2

+1:53.4

3:05

45

256

Arvid Backlund

Waxholms OK

 

5:46.0

+1:57.2

3:08

46

216

Aron Ingves

 

2008

5:47.3

+1:58.5

3:08

47

200

Erik Alterius

Waxholms OK

2007

6:35.3

+2:46.5

3:34

48

224

Aron Mir

 

2007

36:28.4

+32:39.6

19:49

F8 1840m

 

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

1

316

Malva Lagerblad Öhrn

Resarö

2007

4:01.1

 

2:10

2

336

Ellinore Sparf

Åkersberga SK

 

4:06.8

+0:05.8

2:14

3

303

Hedvig Berggren

Rydbo Saltsjöbad

2007

4:07.6

+0:06.6

2:14

4

333

Selma Lindström

Waxholms OK

 

4:25.3

+0:24.3

2:24

4

337

Josefine Ewertzh

 

 

4:25.3

+0:24.3

2:24

6

321

Freja Rapola

Event i Vaxholm:)

2007

4:33.0

+0:32.0

2:28

7

310

Alva Furevik

Åkersberga sportklubb

2008

4:37.2

+0:36.2

2:30

8

324

Nellie Stalder

Vaxholm

2008

4:38.6

+0:37.6

2:31

9

335

Hana Wahlström

 

 

4:41.7

+0:40.6

2:33

10

323

Elvira Sjögren

 

2008

4:43.0

+0:41.9

2:33

11

300

Linnéa Amarald

Vaxholm

2007

4:48.4

+0:47.3

2:36

12

331

Hilda Wallén

Resarö

 

4:48.5

+0:47.5

2:36

13

325

Maja Stenmarck

Vallentuna FK

2007

4:49.2

+0:48.2

2:37

14

311

Tilde Hjalmarsson

Waxholms OK

2007

4:50.7

+0:49.6

2:37

Sidan 9 av 12

Neptron Timing

 

 

 

2015-05-02 13:49:15

F8 1840m

 

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

15

312

Lowa Johansson

IFK Österåker

2008

4:51.7

+0:50.6

2:38

16

301

Nova And

 

2008

4:52.3

+0:51.3

2:38

17

302

Juni Arkmo Rydnemalm

Resarö

2008

4:53.0

+0:52.0

2:39

18

326

Selma Telander Åberg

Resarö

2008

4:59.6

+0:58.6

2:42

19

328

Ella Vangstad

Urbanity Runners

2008

5:04.9

+1:03.9

2:45

20

318

Ella Nordenström

 

2007

5:07.0

+1:06.0

2:46

21

320

Sofia Quas

Resarö

2007

5:07.6

+1:06.6

2:47

22

307

Tyra Ellerud

Waxholms OK

2008

5:08.6

+1:07.6

2:47

23

334

Ellen Conrad

Vaxholm

 

5:16.4

+1:15.4

2:51

24

327

Elvira Vallgårda

Vaxholm

2008

5:20.1

+1:19.1

2:53

25

304

Linn Berglund

IFK Vaxholm

2008

5:21.0

+1:19.9

2:54

26

330

Alva Berglund

Järla IF

 

5:24.1

+1:23.1

2:56

27

313

Clara Johnsson

Vaxholm

2007

5:26.2

+1:25.2

2:57

28

306

Emma Dalhammar

 

2007

5:31.8

+1:30.8

3:00

29

338

Margit Johansson

Vaxholm

 

5:43.0

+1:41.9

3:06

30

332

Molly Gentzel

Waxholm Cykelklubb

 

5:45.9

+1:44.9

3:07

31

315

Nova Kempe

Vaxholm

2008

6:03.0

+2:02.0

3:17

32

317

Ida Lönnheim

Vaxholm

2008

6:05.8

+2:04.8

3:18

33

319

Wilma Olsson

 

2008

6:08.7

+2:07.6

3:20

34

308

Clara Eriksson

 

2008

7:39.7

+3:38.7

4:09

35

309

Mira Eriksson

Vaxholm

2008

1:39:43.9 +1:35:4…

54:12

F10 1840m

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

1

458

Evelina Sparf

Åkersberga SK

 

7:11.2

 

3:54

2

406

Ebba Gratschev

Värmdö IF

2005

7:29.1

+0:17.9

4:04

3

413

Alice Nelin

Vallentuna FK

2005

7:30.1

+0:18.9

4:04

4

405

Nova Furevik

Åkersberga sportklubb

2005

7:33.2

+0:22.0

4:06

5

410

Tilda Karlsson

Åkersberga sportklubb

2005

7:49.3

+0:38.1

4:15

6

415

Ida Palm

Åkersberga sportklubb

2005

8:00.1

+0:48.9

4:20

7

400

Matilda Ekman

Vallentuna-Össeby OL

2005

8:00.5

+0:49.3

4:21

8

454

Agnes Josefsson

Vallentuna FK

 

8:17.6

+1:06.4

4:30

9

416

Smilla Palomaa

Åkersberga

2005

8:31.9

+1:20.7

4:38

10

453

Leia Arwin

Sollentuna

 

8:49.6

+1:38.4

4:47

11

408

Klara Ingves

 

2005

9:45.3

+2:34.1

5:18

12

460

Linnea Berge

Vaxholm

 

10:35.6

+3:24.4

5:45

13

411

Karla Lundin

Röräng runners

2005

10:50.6

+3:39.4

5:53

14

402

Ida Fischer

Skarpö

2006

10:55.4

+3:44.2

5:56

15

450

Izabella Urbom

 

 

10:59.7

+3:48.5

5:58

16

403

Felicia Frank

Vaxholm

2005

11:00.4

+3:49.2

5:58

17

457

Selena Giraldo

Vaxholms Innebandyförening

 

11:02.5

+3:51.3

6:00

18

322

Tindra Rapola

Event i Vaxholm:)

2007

11:17.3

+4:06.1

6:08

19

465

Vilma Ranne

 

 

11:18.5

+4:07.3

6:08

20

456

Alicia Jäderlund

Vaxholms Innebandyförening

 

11:34.2

+4:23.1

6:17

21

419

Embla Vallgårda

Vaxholm

2006

11:39.2

+4:28.0

6:19

22

455

Hanna Carlberg

Vaxholm

 

11:39.7

+4:28.5

6:20

23

464

Vilma Brodin

Vaxholm

 

11:46.4

+4:35.3

6:23

24

404

Wilma Frank

Vaxholm

2005

12:11.2

+5:00.0

6:37

25

420

Elvira Vasseur

Vaxholm

2006

12:18.7

+5:07.6

6:41

26

417

Nova Salming

Vaxholm

2006

12:19.3

+5:08.2

6:41

27

407

Elin Hellman

Resarö

2006

12:26.0

+5:14.8

6:45

28

414

Sandra Olsson

 

2006

12:26.6

+5:15.4

6:45

Sidan 10 av 12

Neptron Timing

 

 

 

2015-05-02 13:49:15

F10 1840m

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

29

409

Tilda Karlsson

Hässelby

2006

12:40.5

+5:29.4

6:53

30

418

Majken Svanholm

 

2006

1:24:52.6 +1:17:4…

46:07

P10 1840m

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

1

433

Jens Fochsen

Waxholms OK

2006

7:13.4

 

3:55

2

436

Eric Granström

IFK Lidingö

2006

7:20.9

+0:07.6

3:59

3

435

Carl Granström

IFK Lidingö

2006

7:41.5

+0:28.1

4:10

4

425

Hugo Aronsson

Åkersberga sportklubb

2006

7:44.0

+0:30.6

4:12

5

434

Oscar Frogestam

Rindö

2006

7:48.4

+0:35.0

4:14

6

444

Seth Sjöberg

Vaxholm

2005

8:02.8

+0:49.4

4:22

7

446

Rasmus Råsten

Vaxholm

 

8:03.9

+0:50.5

4:22

8

443

Vide Ristner

 

2006

8:09.8

+0:56.5

4:26

9

428

Wille Carlsson

Team Oakley

2006

8:17.2

+1:03.8

4:30

10

429

Elias Cårebo

IFK Vaxholm

2006

8:28.9

+1:15.5

4:36

11

449

Daniel McInerney

 

 

8:40.9

+1:27.5

4:43

12

423

Noel Alexis

Rindö

2005

8:47.8

+1:34.4

4:46

13

437

Anton Hellström

Vaxholm

2006

8:48.6

+1:35.3

4:47

14

462

Alexander Clerté

Vaxholm

 

8:49.9

+1:36.5

4:47

15

438

William Kniving

Waxholms OK

2005

8:56.9

+1:43.5

4:51

16

426

Max Borgfors

Vaxholm

2006

9:01.0

+1:47.7

4:54

17

431

Svante Edin

Vaxholm

2006

9:03.1

+1:49.8

4:55

18

452

Max Lundgren

Vaxholm

 

9:06.9

+1:53.5

4:57

19

459

Karl Lysén

Vaxholms Innebandyförening

 

10:00.0

+2:46.6

5:26

20

441

Aron Metz

 

2006

10:00.2

+2:46.8

5:26

21

430

Filip Dalhammar

 

2006

10:00.4

+2:47.0

5:26

22

440

Hugo Linder Blind

Rindö

2005

10:02.7

+2:49.4

5:27

23

424

Oscar Arfwedson

Vaxholm

2005

10:24.7

+3:11.3

5:39

24

439

Adrian Lindblom

Vaxholm

2006

10:32.9

+3:19.5

5:43

25

451

Anton Gentzel

Waxholm Cykelklubb

 

10:36.3

+3:23.0

5:45

26

448

Anton Eriksson

 

 

11:01.5

+3:48.1

5:59

27

463

Theo Svensk Carlsson

Rindö

 

11:02.9

+3:49.6

6:00

28

447

Hugo Råsten

Åkersberga

 

12:02.3

+4:48.9

6:32

29

442

Erik Norrby

 

2005

12:05.2

+4:51.9

6:34

F12 1840m

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

1

501

Johanna Almgren

OK Ravinen

2003

7:16.6

 

3:57

2

500

Emma Almgren

OK Ravinen

2003

7:26.6

+0:10.1

4:02

3

508

Elina Hellgren

Vallentuna FK

2004

7:28.6

+0:12.1

4:03

4

503

Lia Cederberg

Åkersberga sportklubb

2004

7:43.1

+0:26.5

4:11

5

504

Kristina Dahlström

Täby IS

2003

7:44.7

+0:28.2

4:12

6

510

Maja Hoppe

Waxholms OK

2003

7:49.8

+0:33.3

4:15

7

513

Malva Levinson

 

2004

7:53.7

+0:37.2

4:17

8

549

Rafaela Giraldo

BUS

 

8:05.3

+0:48.7

4:23

9

516

Åsa Nilsson

Åkersberga sportklubb

2004

8:22.2

+1:05.7

4:32

10

552

Alma Clerté

Vaxholm

 

8:45.2

+1:28.7

4:45

11

546

Maja Cederbaum

Waxholms OK

 

8:46.6

+1:30.1

4:46

12

547

Olivia Arwin

Sollentuna

 

8:53.8

+1:37.2

4:50

13

550

Felicia Tottre

Vaxholm

 

8:54.3

+1:37.7

4:50

14

505

Tillie Edholm

 

2004

9:05.1

+1:48.6

4:56

15

515

Cayla Mir

 

2004

9:21.5

+2:05.0

5:05

Sidan 11 av 12

Neptron Timing

 

 

 

2015-05-02 13:49:15

F12 1840m

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

16

511

Ewelina Johansson

IFK Österåker

2004

9:22.5

+2:06.0

5:05

17

519

Bella Åslander

 

2006

9:24.8

+2:08.2

5:06

18

518

Sofia Sundin

Waxholms OK

2003

9:30.6

+2:14.0

5:10

19

548

Sonja Lundsten

BUS

 

9:48.0

+2:31.5

5:19

20

507

Filippa Granström

Lidingö

2004

9:49.5

+2:33.0

5:20

21

520

Tindra Åslander

 

2004

9:53.2

+2:36.7

5:22

22

502

Greta Bäck

Waxholms OK

2003

9:54.6

+2:38.1

5:23

23

557

Freja Gustafsson

 

 

10:00.4

+2:43.9

5:26

24

506

Saga Edström

Vaxholm

2003

10:20.5

+3:04.0

5:37

25

561

Ebba Nyqvist

 

 

10:33.2

+3:16.6

5:44

26

551

Klara Råsten Lilja

IFK Vaxholm

 

10:36.3

+3:19.8

5:45

27

509

Malin Hellman

Resarö

2003

11:10.6

+3:54.0

6:04

28

556

Tina Torell

Täby

 

12:50.7

+5:34.1

6:58

29

517

Annika Nordenström

 

2003

12:50.7

+5:34.2

6:58

P12 1840m

 

 

 

 

 

Plats

Startnr

Namn

Ort/förening

Född

Tid

Tid efter

min/km

1

526

Johan Fochsen

WaxholmOK

2004

7:02.9

 

3:49

2

539

Lucas Schönwell

Huddinge Handbollklubb

2004

7:15.6

+0:12.7

3:56

3

553

Malte Henkel

 

 

7:20.2

+0:17.4

3:59

4

559

Lukas Hellström

Vaxholms Innebandyförening

 

7:37.1

+0:34.2

4:08

5

541

Herman Stein

 

2004

7:40.5

+0:37.7

4:10

6

536

Leo McMillion

Vallentuna

2004

7:42.6

+0:39.8

4:11

7

555

Malte Ågren

Vallentuna FK

 

8:04.2

+1:01.3

4:23

8

532

William Johansson

IFK Österåker

2003

8:06.1

+1:03.2

4:24

9

538

David Ryderås

Vaxholm

2004

8:09.5

+1:06.6

4:25

10

542

Nils Stenmarck

Vallentuna FK

2004

8:14.0

+1:11.2

4:28

11

531

Baldur Hennermark

 

2004

8:29.3

+1:26.5

4:36

12

534

Jonathan Lindblom

Vaxholm

2003

8:32.0

+1:29.1

4:38

13

554

Victor Gustafsson

IFK Vaxholm

 

8:43.4

+1:40.6

4:44

14

543

Isak Wallenius

Vaxholm

2004

8:45.7

+1:42.8

4:45

15

528

Nove Furuby Manitski

 

2004

8:53.3

+1:50.4

4:49

16

527

Anton Frogestam

Rindö

2003

8:58.6

+1:55.7

4:52

17

525

Leo Ellerud

Vaxholms IBF P04

2004

9:18.8

+2:15.9

5:03

18

523

Hugo Dovander

Vaxholms IBF P04

2004

9:20.4

+2:17.5

5:04

19

533

Tobias Johnsson

VaxholmIBF P04

2004

9:48.9

+2:46.1

5:20

20

535

Arve Lindgren Keskitalo

 

2004

9:49.4

+2:46.6

5:20

21

544

Agaton Vangstad

Urbanity Runners

2004

11:03.1

+4:00.2

6:00

22

545

Liam Wigstad

Trosabygdens OK

2004

11:55.7

+4:52.8

6:28

23

560

Markus Hellström

Vaxholms Innebandyförening

 

11:56.5

+4:53.6

6:29

Sidan 12 av 12

Uppdaterad: 10 FEB 2019 22:00 Skribent: Krister Gumaelius
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Waxholms OK - Friidrott
C/o Edén, Asprundan 5
18539 Vaxholm

Besöksadress:
Eriksö Gård
18535 Vaxholm

Kontakt:
Tel: 0702554306
E-post: This is a mailto link

Se all info